Dekoracja ślubna na stół -tutorial

Obiecałam Wam pokazać jak wykonać dekorację na stół, niestety nie udało mi się tego nagrać w dobrej jakości więc pokażę tradycyjnie na zdjęciach z opisem. Wiem, wiem obiecanki-cacanki..wybaczcie..:)
dekoracja-ślubna-10
Do wykonania stroika potrzebne są dwa styropianowe krążki o średnicy 13cm, biała wstążka szerokości 1.2cm, ażurowa papierowa tkanina i biały, gruby, papierowy sznurek, kilka styropianowych kulek o średnicy 2.5cm, dwie gałązki wybielanego sorgo, różyczki z organzy 9szt., serduszka z atłasu 3szt., motyl biały, kilka perełek i biały brokat oraz śnieg w aerozolu.
Potrzebny będzie również kieliszek do wina czerwonego. Ta dekoracja może być w komplecie ze świeczką lub z żywymi kwiatami jeżeli napełnicie kieliszek wodą.
Zaczynamy od wykonania spodniej części dekoracji którą jest styropianowy krążek.
dekoracja-ślubna-1
Starannie owijamy go wstążką tak, aby nie było widoczne kółko. Odmierzamy z krążka wstążkę o długości około 3m. Przy pomocy szpilki mocujemy do kółka jej początek i po owinięciu całości koniec wstążki sklejamy z początkiem. Robimy to pod spodem aby nie było widoczne miejsce sklejenia.
dekoracja-ślubna-2

Owinięte kółko kładziemy na kieliszku do wina (ja kupiłam go w Ikei), ważne aby dobrze pasowały do siebie średnice kółka i kieliszka. Kółko powinno zatrzymać się blisko brzegu krawędzi bo będziemy do niego przyklejać resztę dekoracji.

dekoracja-ślubna-3
Teraz z papierowej tkaniny wycinamy dwa koła, jedno o średnicy około 28cm ( duży talerz obiadowy) drugie mniejsze o średnicy 18cm ( talerz śniadaniowy). Aby to zrobić układam „do góry nogami” talerz na tkaninie i wokół talerza klejem z pistoletu przyklejam do tkaniny gruby papierowy sznurek, następnie zdejmuję talerz z tkaniny i dopiero teraz wycinam koło wokół sznurka.Ponieważ tkanina jest ażurowa to w czasie nanoszenia klej może nieco spłynąć więc dobrze jest to robić na celofanie czy śliskim blacie aby łatwo można było odkleić kółko gdyby się przykleiło do podłoża.
dekoracja-ślubna-4
Teraz ze wstążki ucinamy pięć kawałków o długości 15cm i robimy z nich ozdobne pętelki krzyżując końce i sklejając je kropelką kleju.
dekoracja-ślubna-5
Ozdabiamy duże koło przyklejając na obwodzie pętelki, styropianowe kulki i perełki. Kulki prezentują się odświętnie gdy je, już po przyklejeniu, spryskacie śniegiem w aerozolu i dodacie białego brokatu.

dekoracja-ślubna-6
Oba wycięte koła układacie centralnie na kieliszku z kółkiem lub na kółku położonym na stole.
dekoracja-ślubna-8
Teraz najbardziej pracochłonna część dekoracji czyli wianek z wybielanego sorga, nie będę podawać szczegółów bo już wielokrotnie o tym pisałam, więc pokrótce 🙂
Przyklejamy sorgo pojedynczo lub w bukiecikach do drugiego kółka styropianowego , najpierw oklejamy go z zewnątrz, potem wewnątrz i na końcu od góry. Dekorujemy różyczkami, kulkami i perełkami. Sorgo wystaje około 5cm poza obwód podstawy.
dekoracja-ślubna-9
Gotowy wianek z sorga odwracamy „do góry nogami” i nakładamy klej z pistoletu na całym obwodzie kółka styropianowego, po czym przyklejamy go do ułożonej dekoracji na kieliszku, można też ułożyć tę dekorację na stole i wówczas przykleić wianek na pewno jest to łatwiej zrobić.
dekoracja-ślubna-11
Klej usztywnia całość i włożona do środka świeca ( moja ma średnicę 5.5cm) ma dobrą podstawę stojąc na kieliszku, również możecie zamiast świecy spróbować włożyć do środka kwiaty czy inne rośliny np. bluszcz, wcześniej nalewając do kieliszka wody.
Na koniec zapraszam chętnych do wykonania takiej dekoracji na zakupy do sklepiku Tulki, jest tam wszystko co potrzebne 🙂
Powodzenia!
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i dziękuję z całego serca za Wasze e-maile przepełnione dobrą energią i szczerą radością:)
Lawenda zakwita…:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sklepik, Ślub, Stroiki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Dekoracja ślubna na stół -tutorial

  1. Danuta pisze:

    Och zakwita lawenda :)Ja w tym roku posadziłam alejkę aż z 60 sztuk to w przyszłym roku powinno juz być sporo na jakiś śliczny wianuszek 🙂 Pozdrawiam

  2. Opis ze zdjęciami bardzo szczegółowy, wiec wideo nie było niezbędne. Dekoracja bardzo ładna, ale chyba dość pracochłonna. Ja wymyśliłam sobie, że taki wianek z sorga będzie na każdym stole na przyjęciu weselnym. Nie wiem co z tego wyjdzie, zobaczymy ile czasu nam na to zostanie.

  3. Euphoria pisze:

    Przepiękny i dzięki za instrukcję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *