„Jak zrobić wianek” – e-book

Moi Drodzy 🙂

Przedstawiam Wam mój poradnik zatytułowany „Jak zrobić wianek?”
Jest on połączeniem całego mojego doświadczenia wynikającego ze zrobienia ponad 1000 wianków oraz wiedzy pozyskiwanej z różnych źródeł i związanych z wykonywaniem wianków.

Przedstawiam Wam poniżej spis treści książki oraz wybrany fragment z książki.

Spis treści

* Wprowadzenie

* Miejsce pracy, narzędzia, materiały

* Poznajemy techniki robienia wianków

– Ze świeżych roślin i kwiatów
– Z roślin suszonych
– Z suszu egzotycznego
– Z gałązek iglastych i szyszek

* Jak zrobisz swój pierwszy wianek?

– Dobór materiału
– Wybór kolorystyki
– Narzędzia pomocnicze
– Wybór dodatków do dekoracji wianków

* Osiem wianków „krok po kroku”

– Wianek z hortensji
– Różany wianek
– Ziołowy wianek
– Lawendowy wianek
– Wianek na święta Bożego Narodzenia
– Wianek z suszu egzotycznego
– Wianek adwentowy
– Polny wianek

* Jak i gdzie sprzedać wianek?

* Jak spakować wianek i wysłać?

* Inspiracje

* Zakończenie

Fragment z wprowadzenia:

2. Zastanawiasz się czy ta książka jest dla Ciebie ?

Jeśli :
-chcesz nauczyć się robić wianki i czerpać z tego ogromną satysfakcję i niezwykłą radość
-chcesz znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy
-chcesz wykonywać swoją pracę w domu i w odpowiadającym Ci czasie -chcesz poznać wspaniałe i przyjazne kobiety i przestać się czuć samotna
-chcesz znaleźć sposób na stresy i napięcia w Twoim ciele (terapia manualna) -chcesz być aktywna w życiu i poznać Twoje nowe możliwości
-chcesz w swoje życie wprowadzić zmiany
-chcesz mieć „coś swojego”
to ta książka jest właśnie dla Ciebie !

3. Co Ci da przeczytanie tej książki ?

Bardzo szybko nauczysz się jak zrobić wianek dzięki dokładnemu opisowi ze zdjęciami, bez chodzenia na zajęcia florystyczne co pozwoli Ci zaoszczędzić czas ( najkrótszy kurs to 3 m-ce) i pieniądze ( min. 500 zł )
Dostaniesz komplet informacji na temat gdzie kupić materiały do robienia wianków tzn. linki do stron i adresy moich kontaktów oraz innych miejsc poza siecią abyś mogła od razu działać nie tracąc czasu na poszukiwania.
Dowiesz się jak i gdzie sprzedać wianek bez wychodzenia z domu i krępującego zachwalania i zarobić na nim, dostaniesz informacje o miejscach gdzie już czekają na Twoje wianki ☺
Oryginalnie, pięknie i tanio ozdobisz swoje mieszkanie czy dom bo od teraz to Twoje wianki będą dekoracjami uświetniającymi ważne uroczystości rodzinne.
Zapewne też w krótkim czasie pojawi się wśród Twoich znajomych chęć aby mieć Twoje wianki i złożą u Ciebie zamówienie i to będą pierwsze pieniądze jakie zarobisz na wiankach a w zamian otrzymasz coś naprawdę niezwykłego – ogromne uznanie i radość!
Wypełnisz swoje mieszkanie bogactwem zapachów i kolorów i poznasz przyjemność pracy z pachnącymi roślinami np. różą, lawendą czy ziołami takimi jak mięta, szałwia, czyściec (aromaterapia ) i obudzi się w Tobie ta mała dziewczynka, która z radością wiła wianek z mleczy na łące.
Będziesz mogła wykorzystać całą tę wiedzę aby pozyskać nowy zawód, który oprócz pieniędzy i satysfakcji pozwoli Ci poznać wspaniałych ludzi, którzy mają z Tobą bardzo wiele wspólnego a więc koniec z samotnością ! Już pomyśl jak wygospodarujesz czas na odpisywanie na e-maile od nowych przyjaciół.
Nareszcie znajdziesz czas dla siebie bo bardzo będziesz tego chciała ! Zamiast odkurzać, pobiegniesz do swojego kącika gdzie radość tworzenia pochłonie Cię bez reszty ..
Dowiesz się dlaczego moja propozycja ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie i zrozumiesz dlaczego jest ona idealna gdy już uwierzysz w siebie i zrobisz ten pierwszy wianek !
Odkryję przed Tobą sekrety, które sprawią, że odtąd będziesz chciała robić to już zawsze bo zyskasz zdrowie, radość i entuzjazm życia !

Fragment z tutoriala wianka różanego:)

wianek-rozany-na-kregu5

Teraz nadszedł moment w którym czas zacząć wpinać różyczki. Wybrałam róże o drobnych kwiatach bo uważam iż lepiej pasują do miniaturowych kwiatuszków krwawnika niż duże kwiaty.
Ale nim zacznę nimi dekorować wianek chciałabym Ci powiedzieć jaka jest właściwa technika mocowania kwiatów.
Wyobraź sobie, że robisz wianek z goździków, mają one jak wiesz na łodydze regularne zgrubienia ( kulki) i w tym miejscu bardzo łatwo się goździk łamie. Gdybyś teraz taki odłamany goździk wbiła w gąbkę to „kulka” zrobiła by duży otwór w gąbce i łodyga by w nim „latała”

wianek-rozany-na-kregu6

Dlatego każdy kwiat i roślina, którą mocujesz w gąbce musi być odpowiednio przygotowana. Co to oznacza w praktyce?
Po pierwsze usuwamy z łodygi liście.
Już wiesz , że łodyga ma być pojedyncza co oznacza, że odcinamy boczne pędy i pączki.
Ale na tym nie koniec. Trzeba jeszcze obciąć zgrubienie, które pozostało na łodydze po ich odcięciu z powodów o których pisałam Ci wcześniej.
wianek-rozany-na-kregu8
Na koniec łodygę przycinamy pod kątem, w wybranej przez Ciebie odległości od kwiatka i dopiero teraz jest on gotowy do mocowania w wianku..
A więc zapamiętaj, prosta i bez zgrubień łodyżka da Ci gwarancję, że roślinka dostanie swoją porcję wody z gąbki i nie wypadnie !
I to jest klucz do sukcesu !
wianek-rozany-na-kregu9
Pora na dodanie do dekoracji różyczek. Łodygi róż przycięłam nieco krócej niż krwawnika, bo nie chcę aby kwiat za bardzo wystawał ponad krwawniki . Co oznacza, że mimo krótszej łodygi jego wysokość razem z kwiatkiem będzie bardzo dobra w stosunku do reszty kwiatów.
Najpierw wpinam większe kwiaty, „rozrzucając” je ( nie dosłownie ☺) spontanicznie wokół środka wianka a następnie dodaję i zagęszczam stopniowo, dobierając naprzemiennie mniejsze z większymi kwiatami a na końcu dodaję róże w pączkach.
Gdy już mniej więcej symetrycznie, pokryty jest cały środek wianka wówczas, ponownie dodaję kwiaty krwawnika wypełniając wolne przestrzenie na wianku.

A oto efekt końcowy

wianek-rozany-na-kregu13

Książkę tę sprzedawałam wcześniej w wydawnictwie internetowym.
Cieszyła się ona uznaniem w opinii czytelniczek co niezmiernie mnie cieszyło i mam nadzieję, że tak będzie dalej.
Oto trzy z prawie 100 opinii! Jesteście wspaniałe! Dziękuję Wam z całego serca!

Magiczna Fabryka
Genialnie opracowany poradnik, który bardzo rzetelnie i w przystępny sposób przedstawia krok po kroku jak zrobić wianek. Książka uczy podstawowych zasad i technik ich robienia, a wszystko to zilustrowane jest dodatkowo naprawdę pięknymi zdjęciami. Ponadto otrzymujemy też wiele cennych rad, m.in. instrukcję jak przygotować i wyposażyć nasz warsztat pracy, a także jak i gdzie sprzedawać wianki. Cała ta książka jest jednak napisana w tak niezwykły i ciepły sposób, że odnosimy wrażenie, iż czytamy baśń o robieniu wianków, a nie zwyczajny poradnik, z którego można dowiedzieć się o różnych technikach i pomysłach. Poradnik wciąga. Czyta się go z ogromnym zaciekawieniem.

Joanna
Bardzo konkretnie i jasno napisana książka o tworzeniu wianków. Na uznanie zasługują rozdziały o artykułach niezbędnych do pracy. Jak każdemu pasjonacie brakuje mi więcej wzorów „krok po kroku”, ale przecież książka nie może być bez końca. Przeczytałam ją już kilka razy i na razie nieudolnie tworzę własne wianki – wskazówki Pani Katarzyny – bezcenne. Pozdrawiam autorkę.

Magdalena Fiołka-Koniczek
Bardzo przydatna książka zawiera doskonałe opisy i zdjęcia. Ujmuje to co najważniejsze ,zawiera wiele porad i pomysłów. Jednym z dodatkowych atutów jest pomoc w rozwiązywaniu problemów. Czytając ją nabiera się pewności siebie i zaczyna… działać, a chyba o to nam chodzi ;-). polecam gorąco

Książka ma 166 stron i jest w wersji elektronicznej. Po opłaceniu, wysyłam plik zapisany w PDF-e na podany w sklepiku adres e-mail. Mam nadzieję, że tym e-bookiem uda mi się namówić Was do robienia wianków.
Bardzo by to mnie uszczęśliwiło!
Będę bardzo wdzięczna za każdy pozostawiony tu komentarz, pozdrawiam bardzo serdecznie 🙂
Kasia Tulak

Ten wpis został opublikowany w kategorii E-book, Wianki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „„Jak zrobić wianek” – e-book

  1. Irena pisze:

    Chcę gorąco podziękować za książkę, która stała się dla mnie zródłem natchnienia i pomysłów. Bardzo pieczołowicie opisała Pani proces robienia cudownych wianków, a poza tym znalazła trafne słowa, aby zachęcić każdego do spróbowania. Wiele potrzebnych informacji… po takiej książce, nie może się nie udać!!!
    Dziękuję serdecznie,
    Irena

  2. Pingback: Jak zrobić wianek z własnej lawendy oraz jaka lawenda najlepiej się do tego nadaje - Lawenda Izerska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *