Serduszka, serca, serducha ze słomy i nie tylko !

Kochani! Dzisiaj zapraszam Was na serduszkowe zakupy do sklepiku Tulki!
Wysypało słomianymi sercami w trzech wielkościach: 22cm, 25cm i 30cm.

serca-ze-słomy-1

Oczywiście nie wytrzymałam i zaraz musiałam się nimi pobawić 🙂
Pierwsze powstało rustykalne serduszko z bawełnianą koronką w kolorze ecru, jest to najmniejsze z rozmiarówki bo 22cm. Zaczęłam od zrobienia pętelki ze sznurka tym samym sposobem co w wiankach i zabezpieczyłam żeby się nie przesuwała. Następnie przykleiłam bawełnianą koronkę na całym obwodzie serduszka, nanosząc klej stopniowo od spodniej stromy koronki w miejscach wypełnionych nicią aby nie był widoczny.

serce-z-bawełnianą-koronką-2

Delikatna kokardka ze sznurka ozdobiona suszonymi kulkami z roślin egzotycznych dopełniła całości tej skromnej ale chyba uroczej (?)dekoracji.

serce-z-bawełnianą-koronką-3

Następne zrobiłam z żółtego sorgo, oklejanie serduszka zaczęłam od czubka na dole i skończyłam przy pętelce ( wcięcie u góry), najpierw po lewej a następnie po prawej po prawej stronie serca. Ozdobiłam różyczkami w pączkach z białej i miniaturowymi z czerwonej organzy.
Kilka zielonych patyczków z łodyg sorga, owoce egzotyczne w kolorze groszkowym i na koniec kokardka z dwu różniących się kolorem wstążek.

serca-ze-słomy-żółte-1

Na tym musiałam zakończyć zabawę z serduszkami bo odkurzacz bardzo domagał się poświęcenia mu uwagi i rutynowej sobotniej przejażdżki po domowych kątach..
Ale za to jutro niedziela..więc spacer do lasu z sekatorkiem i „wrzosobranie” do dekoracji kolejnego serca, które oczywiście Wam pokażę jak zrobię 🙂

serca-ze-słomy-2

Pozdrawiam serdecznie:)
Oto obiecane wrzosowe serduszko 🙂

Robiłam je tą samą techniką co lawendowe wianki, z tym że zaczęłam od dołu lewą stronę serca i potem od dołu prawą stronę, na górze serca ostatnie pęczki mają widoczne łodyżki.Celowo powypuszczałam niektóre gałązki dłuższe bo chciałam uzyskać bardziej swobodne w kształcie serce, natomiast można je zrobić bez „wąsów” będzie wówczas zdecydowanie wyraźniejsze w kształcie. Powodzenia w pracy !!!

Pozdrawiam serdecznie:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Serca, Sklepik, Stroiki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Serduszka, serca, serducha ze słomy i nie tylko !

  1. Wrzosowe serduszko jest rewelacyjne! Niesamowity efekt! Pozdrawiamy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *