Stroik wielkanocny na świecznik

Dzisiaj obiecane „coś” z dekoracji wielkanocnych. Dla odmiany nie będzie to wianek tylko stroik na świecznik na nóżce ale za to zrobiony z dwóch wianków.. no wianków to może za dużo powiedziane 🙂 Podstawą tego stroika są dwa małe, zielone wianuszki o średnicy 10cm, otulone mchem. W stroiku będzie dominować zieleń z bielą a generalnie chciałam uzyskać efekt leśno-ekologiczny czy mi się to udało oceńcie sami. Na początek, jak zwykle, przygotowujemy rzeczy potrzebne do wykonania stroika. Będą to dwa wianuszki z mchu, 10szt. białych, nakrapianych, małych jajeczek ( 2cm), rafia w naturalnym kolorze, piórka, wełna drzewna, ptaszek, patyczki i świecznik w komplecie ze świeczką dla której przewidziany jest stroik..

stroik3

Zaczynamy od sklejenia ze sobą wianków z mchu, klejem z pistoletu, na gorąco. Układamy je na zakładkę, w ten sposób aby w środek zmieściła się wybrana do stroika świeczka. Najlepiej najpierw ułożyć wianki na świeczce w świeczniku i zaznaczyć sobie miejsca sklejenia ( będą dwa) wbijając w wianki dwie szpilki. Delikatnie je zdjąć ze świeczki i wówczas nałożyć klej w zaznaczonych miejscach, przycisnąć wianuszki do siebie i zaczekać aż się skleją. Wianki są lekko plastyczne, więc lepiej pozostawić ciaśniejszy otwór bo wtedy stroik będzie lepiej trzymał na świeczce.

Gdy wianuszki będą już sklejone, przygotowujemy elementy dekoracji i do tego celu wybrałam wybielane płatki Palm cup ( znacie je już z wcześniejszych wianków, wówczas były brązowe tutaj ), które podzieliłam na nieregularne fragmenty. Następnie skleiłam je w pary, a do środka każdego z płatków wkleiłam zielony mech i na nim jajeczko. W czasie sklejania, wsunęłam pomiędzy nie koniec rafii i tym sposobem element otrzymał zawieszkę i był gotowy do przyklejania do dekoracji. Co też zrobiłam ale już na stroiku leżącym na świeczniku, bo wówczas wszystko widać, to znaczy jakiej długości ma być zawieszka i w którym miejscu przyklejona do wianka, taka trochę „precyzyjna robota ” 🙂
stroik2

Następnie przygotowałam kolejny element dekoracji tj. do rafii przykleiłam dekoracyjne piórka w parach i również dokleiłam do stroika.

stroik1
Na koniec dokleiłam pióra na wiankach z mchu aby nieco je kolorystycznie „złamać” i nawiązać charakterem do dołu stroika. Wnętrze świecznika wypełniłam wełną drzewną dopasować go do dekoracji a i świeczka pewniej stoi. Jeszcze tylko zaprosiłam do stroika wielkanocnego ptaszka i dekoracja gotowa.

Chciałam bardzo serdecznie podziękować za wyróżnienie jakie otrzymałam od Gosi z ” Historii w koszulkach” tutaj i przyznać szczerze, że mam wewnętrzny sprzeciw do oceniania ludzi i ich pracy, również tej, którą wykonują prowadząc swoje blogi. Uważam, z szacunkiem do odmiennego sposobu myślenia ogromnej rzeszy blogowiczek, że w życiu, mamy za dużo oceniających nas ludzi i sytuacji ( szkoły i te ich oceny, w pracy.. itd.) ..a za mało radości z tego co robimy. A przecież czyż nie o to w tym biega ? ..:)
Pozdrawiam Was serdecznie:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stroiki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Stroik wielkanocny na świecznik

 1. Piękny! Ciagle nas zaskakujesz. Podziwiamy talent i wszystko co wychodzi spod Twoich rąk!

 2. ula pisze:

  Tak dawno mnie nie było a tu tyle wspaniałości:)stroik poprostu REWELACYJNY:)pozdrawiam:*

 3. Gosiek pisze:

  Kasiu, niedawno przycięto te brzozy koło mojego bloku. W śniegu jest wiele gałązek. Czy do uplecenia tych wianków mają one być suche czy takie wilgotne też się nadją. Postanowiłam zrobić coś na Wielkanoc i Ci się pochwalić zdjęciem wyniku mojej wiankowej pracy

  • kakachna pisze:

   Gosieńko, nawet lepsze są gałązki wilgotne, bo są elastyczne i się nie łamią. Ucieszyłaś mnie bardzo swoim postanowieniem i z niecierpliwością czekam na „coś” czym się nam pochwalisz 🙂
   Ściskam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *